Hoş geldin, visitor! [ Register | Login

51 views gft

DSG HATALARI

Genel 6 Temmuz 2020

DSG Transmission, VW, Audi, Skoda ve Seat dahil olmak üzere birçok üreticide kullanılmaktadır.
Teknoloji otomotiv endüstrisinde nispeten yenidir ve oyunumuzdaki tüm yeni şeylerle tüketici test mankeni haline gelir.

Bunların ilk birkaç yılında büyük bir sorun listesi görüldü, tüketicilerin sorunları düzenli olarak takip edildi ve teknoloji şimdi büyük ölçüde gelişti, ancak sorunlar ve başarısızlık oranları hala önemli ölçüde yüksek.
İlk olarak bir DSG iletimi nedir?

DSG, Doğrudan Vites şanzımanını temsil eder ve konsept temel olarak bir otomatik sürüş kolaylığına sahip olmak ve araca bir manuel sürüş yakıt ekonomisi kazandırmaktır.

Geleneksel otomatik şanzıman, istenen çıkış oranını üretmek için bir dizi debriyaj paketi kullanır. Bunun en büyük maliyeti yakıt verimliliğidir, alternatif olarak manuel şanzımanlar araç sürücüsü tarafından manuel olarak çalıştırılan bir plakaya sahiptir, bu sürücünün debriyaj pedalları, sürtünme noktaları ve vites kolları ile uğraşması gerektiği anlamına gelir.

DSG, tasarımında her iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor. Debriyaj uygulamasını ve vites değiştirmeyi kontrol etmek için gelişmiş bir elektro-hidrolik kontrol modülü kullanan DSG, manuel tarzdaki dişlilerin verimliliğini artırırken tam otomatik bir sürüş konforunu masaya getirebilir. Ayrıca, bir debriyajın çift sayılı dişlilerden diğerinin tek sayılı dişlilerden sorumlu olduğu çift kavrama düzeneğinden yararlanır ve vites değiştirme kalitesini daha da artırır.

Harika bir fikir ve hatta işe yarıyor, ancak birçok tüketici sorun yaşıyor. DSG’lerle dikkat etmeniz gereken şeylerin listesi.

Titreme / titreme
Titremenin iki nedeni vardır.
Diğerinden çok daha yaygın olan ilk düello kitle volanıdır. Motoru çalıştırdığınızda ve araç rölantideyken, genellikle yüksek bir clattering gürültüsünün eşlik ettiği ürperti ile karşılaşırsanız, sorun şanzıman ve motor arasında oturan çift kütleli volandadır. Volan birbirine göre az miktarda hareket edebilen iki plakadan oluşur. Bu, tork motordan şanzımana aktarıldığında bir yastıklama etkisi sağlar. Bu volan aşındığında ve hareket miktarı çok fazla olduğunda titreme / titreme hissi duyarsınız.

Bu hatayı çok uzun süre bırakmamak önemlidir. İki volan plakası birbirinden tamamen ayrılırsa, aracınız tamamen sürüşü kaybeder.

Çift kütleli volanlar, bir DSG iletimine yanlış atfedilen birçok titreme probleminin kaynağıdır.

Düello kütlesi Volanını değiştirmek için şanzıman araçtan çıkarılmalıdır. Bu maliyetli olabilir, ancak bırakırsanız, volan tamamen arızalanabilir ve şanzımanı yine de çıkarmanız ve muhtemelen diğer bileşenleri de değiştirmeniz gerekecektir.

Bununla birlikte, volanız iyi ise ve titreme hissi en çok vites değiştirmelerde, özellikle de düşük hızlarda fark edilirse, sorun büyük olasılıkla çift kavrama düzeneğinde yatmaktadır. Tamamen durmadan yol vermek ve hızlanmak için yavaşlıyorsanız bu daha yaygındır.

Bu sizin hatanızsa, iletim revizyonuna hazırsınız demektir. Sizi sürmeyecek bir araçla mahsur bırakarak tamamen başarısız oldukları bilinen süreyi bırakmayın.

Yağ Sızıntıları:
Bu şanzımanların, yağ çıkışını hortumladığı bilinmektedir. Gördüğümüz çoğu, mührün kendisinden değil, dökümün iki yarısının buluştuğu kutunun merkezinden sızdı. Bunu düzeltmek için şanzıman çıkarılmalı ve şanzıman sökülmeli ve tekrar kapatılmalıdır. İlgili emek çoğunlukla iletimin kaldırılmasında olduğu için yeniden yapılanma yapılmasını öneriyoruz. Onun bir beyin yok.

Servis: Bu kutuları kullanan bazı üreticiler “Yaşam İçin Doldur” olduklarını belirtmek için Yaşam için Doldur’un sizin yaşamınız değil, üreticinin beş yıl veya 100.000 km olduğunu düşündüğü otomobilin ömrü ( çoğu durumda) hiçbir arabada yağın değiştirilmesi gerekmez. Bu şanzımanlar hala servis ve yağ değişimi gerektirir, bunu yapmak için özel aletler gerektiğinden pahalı olabilir.

Mekatronik Arıza

Motor ışığının yandığını ve şanzımanın gevşek moda ve arıza korumalı moda düştüğünü kontrol edin – şanzımanın bir arıza tespit ettiği ve şanzımanın hasarını sınırlamak için kendisini bir viteste (genellikle üçüncü) sınırlayan bir arıza durumudur. Şanzımanınız gevşek moda geçtiyse, bunun neden yapıldığını açıklamak için orada sorun kodları olacaktır. Bunu doğru bir şekilde teşhis etmek için aracınızın ve birisinin taranması gerekir. Parçaları yalnızca kodlara göre değiştirmeyin.

Kodlarda “kavrama sınırlarına ulaşıldı” (veya benzer bir şeye) bahsediliyorsa, sorunun debriyajınız olması ihtimali yüksektir. Tipik olarak (her zaman olmasa da) bu, yukarıda belirtilen titreme / titreme arızasından sonraya kadar gerçekleşmez. Kodlar “uyarlamalardan” bahsediyorsa, sorunun bir uyarlama sıfırlamasıyla giderilmiş olması mümkündür.

Mekatronik, DSG iletim ağrılarının en yaygın nedenidir.
Kodlar herhangi bir sensör, dişli oranı veya beklenmedik mekanik ayrılmalardan bahsediyorsa, sorun neredeyse kesinlikle mekatronikinizdir. Mekatronik, şanzımanı kontrol etmekten sorumlu elektro-hidrolik kontrol ünitesine verilen addır ve çok pahalı bir yumru.
Uyarı! Birçok şirket bu mekatronik üniteleri onarabildiğini iddia ediyor, yapma. Genellikle bu şirketler, bu mekatronik birimlerde test edip onarabilecekleri ile sınırlıdır.
Unutmayın, bu onarım şirketleri ile, “test edilmiş”, hiçbir hata bulunmadığı anlamına gelir. Bu test prosedürleri, yetişkin bulunmadığı sürece bir bileşenin amaçlandığı şekilde çalıştığını varsayar. Hata bulunamadı ve QC testini geçti. Bu şirketler genellikle arızayı bulamaz ve üniteyi geçerken geri gönderemez. Şimdi, her şey arabaya geri dönene kadar hatayı kaçırdıklarını bilmeyeceksiniz ve sadece tekrar yapmanız gerektiğini öğrenmek için işi bitirdiğinizi düşünüyorsunuz.
Mermiyi ısır ve mekatronik bir birim satın al, işi bir kez yap ve kolay uyu.

48

No Tags

  

 • 7 Vitesli DSG Otomatik Şanzımanda Sık Karşılaşılan Hatalar Nelerdir ?

  by on 6 Temmuz 2020 - 0 Comments

  7 Vitesli DSG Otomatik Şanzımanda Sık Karşılaşılan Hatalar Nelerdir ? 7 ileri DSG otomatik şanzıman – veya DQ200 – popülerliği hızla artan bir şanzıman. Enine çift debriyajlı şanzıman, 6 vitesli “DQ250” DSG ünitesinin yerini almak için getirildi ve giderek daha fazla araçta kullanılmaya başlandı ve gittikçe artan popülaritesi var, bu yazıda meydana gelebilecek bazı arızaları yaşayan […]

 • 'DSG' ve normal otomatik şanzıman arasındaki fark nedir?

  by on 6 Temmuz 2020 - 0 Comments

  ‘DSG’ ve normal otomatik şanzıman arasındaki farkı açıklar mısınız? Skoda Octavia 1.8 TSI almak istiyorum, ancak tek otomatik seçenek yedi ileri ‘DSG’ gibi görünüyor. A) DSG (veya Direct-Shift Şanzıman), Volkswagen tarafından üretilen yarı otomatik bir şanzımandır. Geleneksel kavrama yerine ‘tork konvertörü’ kullanan geleneksel otomatik ‘kutunun aksine, DSG’de iki kavrama vardır. Bir vites seçtiğinizde, bir sonraki vites otomatik olarak önceden […]

 • Çift kavramalı Şanzımanlar Nasıl Çalışır?

  by on 25 Haziran 2020 - 0 Comments

  Çoğu insan arabalar iki temel iletim türleri ile geldiğini biliyoruz: kılavuzları , gerektirdiği ve debriyaj pedalına basarak ve bir sopa vardiya kullanarak sürücü vites değiştirin otomatiği kullanarak sürücüler için döşeme işleri, bütün yapmak manşonlar , bir tork konvertörü ve planet dişli takımları. Ancak aralarında her iki dünyanın da en iyisini sunan bir şey var – […]

 • 6 Vitesli DSG Otomatik Şanzımanda Sık Karşılaşılan Hatalar Nelerdir?

  by on 6 Temmuz 2020 - 0 Comments

  DQ250 olarak da bilinen enine altı ileri DSG şanzıman, birkaç üretici tarafından araçlarda bulunan çift kavramalı otomatik şanzıman. Bu üreticiler arasında Audi, Volkswagen, Skoda ve Seat bulunmaktadır. DQ250, her ikisinin de avantajlarından yararlanmak için manuel şanzıman dişlileri ve otomatik şanzıman kavramalarının bir kombinasyonunu kullanan çift kavramalı şanzıman. Bu özel şanzıman, daha yeni sürümlerle değiştirilen eski haberler, ancak […]

 • Çift kavramalı veya DCT şanzıman nedir? Bir tane almalı mıyım?

  by on 25 Haziran 2020 - 0 Comments

  Çift kavramalı veya DCT şanzıman olarak da adlandırılan DSG otomatik şanzıman şimdi birçok otomobilde sunuluyor. bir tane satın almalı mısınız? Bir DSG şanzıman duymuş olabilirsiniz veya ilgilendiğiniz araç bir seçenek olarak bir DSG şanzımanla birlikte mevcut olabilir. Ama nedir, diğer şanzımanlardan farkı nedir ve bir tane ile bir araba mı satın almalısınız? DSG (doğrudan vitesli şanzıman), diğer […]

Popular

 • DSG şanzıman arabası nasıl kullanılır?

  by on 18 Temmuz 2020 - 0 Comments

  Birçok kişi otomatik şanzımanları seçer çünkü özellikle trafikte sürüşü kolaylaştırır; debriyajın sol ayağınızla sürekli kullanılması konusunda endişelenmenize gerek yok. DSG şanzımanlı bir araba kullanmak, diğer çoğu otomatiği kullanmaktan gerçekten farklı değildir – nötr, park, geri vites veya sürüş arasında geçiş yapmak için ayağınızı frene basmanız gerekir. Frenin geri veya sürüşte bırakılması, aracın sırasıyla ileri veya geri kaymaya başladığı […]

 • DSG dişli kutuları güvenilir midir?

  by on 18 Temmuz 2020 - 0 Comments

  Çoğu durumda, hem altı vitesli hem de yedi vitesli DSG şanzıman, diğer tüm şanzımanlar kadar güvenilir olacaktır. Bazı sahipler eski dişli kutularının zaman zaman başarısızlığa eğilimli olduğunu bildirmişlerdir, ancak daha yeni kutular bunların üstesinden gelmiş gibi görünmektedir. Arızalar arasında gürültülü yataklar, titreme ve ‘gevşek ev’ moduna geçme (motorun bilgisayarının gücü en aza indirdiği yer) vardı. Bununla birlikte, […]

 • DSG HATALARI

  by on 6 Temmuz 2020 - 0 Comments

  DSG Transmission, VW, Audi, Skoda ve Seat dahil olmak üzere birçok üreticide kullanılmaktadır.Teknoloji otomotiv endüstrisinde nispeten yenidir ve oyunumuzdaki tüm yeni şeylerle tüketici test mankeni haline gelir. Bunların ilk birkaç yılında büyük bir sorun listesi görüldü, tüketicilerin sorunları düzenli olarak takip edildi ve teknoloji şimdi büyük ölçüde gelişti, ancak sorunlar ve başarısızlık oranları hala önemli […]

 • 7 Vitesli DSG Otomatik Şanzımanda Sık Ka...

  by on 6 Temmuz 2020 - 0 Comments

  7 Vitesli DSG Otomatik Şanzımanda Sık Karşılaşılan Hatalar Nelerdir ? 7 ileri DSG otomatik şanzıman – veya DQ200 – popülerliği hızla artan bir şanzıman. Enine çift debriyajlı şanzıman, 6 vitesli “DQ250” DSG ünitesinin yerini almak için getirildi ve giderek daha fazla araçta kullanılmaya başlandı ve gittikçe artan popülaritesi var, bu yazıda meydana gelebilecek bazı arızaları yaşayan […]

 • Çift Debriyajlı Şanzıman (DCT) nedir?

  by on 6 Temmuz 2020 - 0 Comments

  Özünde, çift debriyajlı şanzımanlar, manuel ve otomatik şanzımanın bir melezidir. Manuel şanzımana daha çok benziyorlar, ancak vites değişimini senkronize etmek için iki kavrama (dolayısıyla çift kavrama) kullanın. DCT iletiminin nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için, manuel şanzımanın nasıl çalıştığını anlamak en iyisidir. Düz şanzıman kullanırken, vites değiştirmek için sürücünün debriyajı sık sık kapatması gerekir. Debriyaj, motorun tahrikini aktarma […]